Subscribe:

Labels

Jak nie zwariować w dobie wszechobecnego odchudzania?

Autorem artykułu jest AbeteWspółczesny świat wystawia na piedestały wychudzone modelki. Wmawia się nam już od najmłodszych lat, że figura a'la wieszak jest naturalna, piękna i kobieca. Zewsząd atakują nas informacją, że rozmiar 34 jest idealny, a wszystkie kobiety z rozmiarem większym mają poważną nadwagę.

Diety odchudzające są niemal stałą częścią naszego życia. Gdy tylko zbliża się wiosna, na skrzynki mailowe dostajemy mnóstwo wiadomości odnośnie skutecznych metod odchudzania. Reklamy różnych środków, metod oraz ideologii odchudzających pojawiają się niemal w każdej gazecie, na każdym portalu. I tak rusza machina mająca na celu wpoić nam do głów, że jesteśmy za grube, że czas się za siebie wziąć.

Tymczasem jeżeli przyjrzeć się z bliska oferowanym dietom łatwo można zauważyć, że każda z nich ma krótkotrwałe działanie i nie nadaje się do dłuższego stosowania, gdyż mogą powodować trwałe uszczerbki na naszym zdrowiu. Zazwyczaj opierają się one na wykluczeniu z jadłospisu wszystkich produktów zawierających dany składnik (białko, tłuszcz, węglowodany). Tymczasem nasz organizm jest tak skonstruowany, że potrzebuje wszystkich tych składników do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania. Wyłączenie na dłuższy czas jednego z nich może być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Dobra dieta odchudzająca powinna zatem dostarczać organizmowi tego czego potrzebuje przy jednoczesnej redukcji „zapasów” tłuszczykowych. Ta dieta wyrabia w nas dobre i zdrowe nawyki żywieniowe. Pozwala ona na stopniową ale długotrwałą utratę wagi. Wymaga ona cierpliwości ponieważ utrata kilogramów nie jest taka błyskawiczna jak w innych popularnych dietach, jednakże przy regularnym stosowaniu zapewnia trwałe efekty.

Zanim jednak zdecydujemy się na jakąś dietę warto spojrzeć na siebie i zastanowić się, czy w rzeczywistości potrzebujesz jakieś diety. Rozmiar 34 nie jest wcale idealny, a kobiecie o takim rozmiarze brakuje kobiecych i jakże pięknych krągłości. Warto zatem zastanowić się, czy oby nie ulegam ogólnemu szałowi na odchudzanie się i dążenie do bycia wieszakiem. Może chcę się odchudzać, bo tak robią wszyscy wokół? A może wcale nie chcesz nosić mniejszych spodni, Twoja spódnica w rozmiarze 40 jest też rewelacyjna i czujesz, że wyglądasz w niej po prostu świetnie. Przecież najważniejszą rzeczą jest akceptacja samego siebie. Tylko taki stan ducha pozwala na bycie szczęśliwym i emanowanie tego szczęścia. Bo nawet kobieta w rozmiarze 50 i większym jest seksowna, piękna i szczęśliwa, jeśli tylko akceptuje siebie.

---

Artykuł pochodzi z serwisu
www.Artelis.pl