Subscribe:

Labels

Błonnik

Błonnik nie dostarcza naszemu organizmowi kalorii, nie zawiera minerałów ani witamin. Jest jednak niezbędnym składnikiem naszej diety. Pełni ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego układu pokarmowego. Chroni nas także przed wieloma chorobami, a także pomaga utrzymać szczupłą sylwetkę.


Błonnik który spożywamy pęcznieje w jelitach pod wpływem wody i zaspokaja uczucie głodu. Nierozpuszczalny przyspiesza ruchy jelit i wspomaga przemianę materii, a także zapobiega zaparciom.


Dzienne zapotrzebowanie na błonnik to 20-40 g. Dla osób chorujących na cukrzycę lub cierpiących na zaparcia to około 60 g.


Błonnik pomaga oczyścić jelita i cały organizm z metali ciężkich, toksyn i substancji rakotwórczych. Zapobiega zaparciom i zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory jelita grubego. Zaspokaja uczucie głodu dzięki czemu może ograniczyć ilość spożywanych posiłków. Pomaga nie tylko w oczyszczaniu organizmu i odchudzaniu ale jego rozpuszczalna forma obniża poziom cholesterolu we krwi a także pomaga pośrednio w stabilizacji poziomu cukru we krwi. Nierozpuszczalna forma zmniejsza za to ryzyko miażdżycy i niedokrwienia mięśnia sercowego.


Źródła błonnika pokarmowego:

  • owoce (świeże i suszone)
  • warzywa strączkowe (groch, fasola)
  • produkty zbożowe (naturalne płatki zbożowe, kasze, pieczywo razowe i żytnie)
  • ziarna pszenicy, sezamu słonecznika
  • orzechy
  • a także suplementy diety

Naturalny błonnik występujący w ziarnach babki płesznik polepsza ogólny stan zdrowia całego organizmu. Zaczęłam go spożywać by odzyskać prawidłową wagę ciała. Obecnie pomaga mi oczyszczać organizm i obniżyć poziom cholesterolu. Wiem, że wpływa korzystnie na mikroflorę przewodu pokarmowego i zwiększa odporność organizmu.


Błonnik ten nazwany Błonnikiem Witalnym to w pełni naturalny produkt nie zawierający konserwantów, aromatów i sztucznych barwników czy innych dodatków. Polecam go szczególnie tym, którzy podobnie jak ja potrzebują zadbać o zdrowie i sylwetkę.